Ühe kosmeetiku mõtted kreemidest


Kõige rohkem kasutatakse nahahoolduseks loomulikult erinevaid kreeme. Valik on suur ja üha raskem on otsustada, kuidas sobivat kreemi valida.

Olen töötanud kosmeetikuna 23 aastat ja proovinud väga palju erinevaid sarju. Valiku olen teinud oma naha vajadustest, lõhnaeelistustest ja hind ka on tihti valikut mõjutanud. Samas olen oma tööga seoses proovinud ka tohutul hulgal testreid, mis erinevad sarjad on jaganud, ei taha ju kliendile soovitusi anda kui tooteid pole proovinud…

Kuskil viimased viis aastat on üha rohkem tõusnud klientide huvi looduskosmeetika vastu, paljudel on erinevad allergiad ja neil on üha raskem sobivaid tooteid leida, kuid kasvanud on ka tervislike eluviiside populaarsus. Olen õppinud kosmeetiku tööle lisaks ka toitumisnõustamist ja kui muutsin oma toitumist tervislikumaks, tekkis soov ka kõige muu suhtes tervislikumaid valikud teha (kodukeemia, kosmeetika jms). Nii sündis idee ise kreeme valmistada, algul endale ja oma perele, siis julgesin juba kolleegidele ja klientidele testreid kinkida ja kui tuli positiivne tagasiside ja tellimissoovid, siis arenes välja päris oma kosmeetikasari “Rosita” .

Kreemide valmistamine on mõnus tegevus, aga kui on soov neid ka müüa, on palju tööd: erinevate retseptide otsimine, katsetamine, taimeõlide uurimine, millised sobivad erinevatele nahatüüpidele, looduslike koostisosade leidmine (emulgaatorid, säilitaja), tervisekaitselabori uuringud, ohutussertfikaatide taotlemine… kõik see on ajamahukas ja üsna kulukas tegevus.

Samas julgustan inimesi, et nad teeksid endale ise kreeme.  Selleks on erinevaid koolitusi, kus algteadmisi saab (korraldan soovi korral ka ise ) ja edaspidi saate just endale sobivaid kreeme valmistada.

Teen palju just individuaalseid kreeme oma klientidele. Kui klient käib näohoolduses näen ja tunnetan tema näonahka, lisaks küsin tema eluviiside kohta, kui palju siseruumides, palju väljas liigub, millised on lõhnaeelistused, arvestan ka hetkelise aastaajaga ja sedasi valmib just kõige sobivam kreem kliendile!

Tihti küsitakse, et kas sellised käsitöökreemid on ikka nii tõhusad kui tööstuslikud, kus teaduslikud katsed ja uuringud toetamas? Kõikide kreemide koostises on ikka taimeōlid, rasvad, vesi, lisaained. Suurtes tööstuses on koostisosi võimalik töödelda nii, et molekulid tehakse väga väikeseks ja nad suudavad tungida sügavamale naha sisse. Samas kasutavad paljud suured tööstused kreemide koostises ka mineraalõli (naftajääkprodukti), mis on odav tooraine, sünteetilisi vitamiine, lõhnaaineid ja säilitajaid. Just need sünteetilised lisaained tekitavad inimestele kõige rohkem allergiaid ja muid terviseprobleeme. Mina usun, et naha tervis ja välimus sõltub suures osas ikka meie eluviisidest, mida sööme, palju magame, palju värskes õhus liigume, milline on sressitase. Seega püüan süüa tervislikult ja tihti lisan toidule just nahale vajalikke vitamiinirikkaid toite (kala, seemned, pähklid, avokaado, astelpaju, põldosi tee…), seega saab nahk vajalikud vitamiinid ja väliselt niisutan ning kaitsen nahka omavalmistatud puhta kreemiga, mille koostis on nii puhas, et võiksin ka seda süüa. Lisaks käin ka ise korra kuus kosmeetiku juures, et nahka ergutada tõhusama protseduuriga. Minu lemmik on näiteks microneedling näohooldus!

Muidugi on meil kõigil vabadus ja õigus valida, mis talle sobib ja millesse tema usub. Õnneks järjest rohkem pööravad tähelepanu ka suured kosmeetikatööstused, et sünteetilisi koostisosi loodulikega asendada. Jälgin ikka huviga, millised uued kreemid ja mis uued tõhusad teadussaavutused kreemimaailmas turule tulevad. Tore on, et järjest rohkem tuleb turule ka uusi Eesti looduslikke kosmeetikasarju. Olen ka suurt enamust neist ise proovinud ja soovitan julgelt proovida!

Et nahk püsiks terve ja ilus on vaja seda igapäevaselt hooldada! Kreemid ja puhastusvahendid võiks kuuluda igapäevaste nahahooldusvahendite hulka ja valik on tegelikult lihtne kui teadvustada, mida tootelt ootad ja milliseid põhimõtteid eelistad.

Sellised on minu mõtted kreemidest…

Margit Aigro – kosmeetik/toitumisnõustaja

Info: www.ilustervis.ee ja www.rositasalong.ee